O mýdlech


Jak vzniká  mýdlo?  

… smícháním kvalitních olejů s louhem ve správném složení dojde k chemickému procesu, který se nazývá saponizace. Vzniklé mýdlo je směs alkalických solí P1080901mastných kyselin a glycerínu. 
Vše další je jemná alchymie, kdy je třeba sladit bylinky, koření, barvy a vůně a to vše jen za pomocí přírodních ingrediencí. A nesmíme opomenout kozí mléko, které je významnou součástí našich mýdel.

Něco o mýdlech obecně…

 • Mýdla průmyslově vyrobená, ať pevná nebo tekutá pleť vysušují a nutí nás tak k používání krémů a dalších kosmetických prostředků.  
 • Mýdla vyrobená z živočišných produktů jako je sádlo a hovězí luj, ucpávají póry a to není cesta, kterou chceme jít.
 • Všechna naše mýdla jsou vyrobena z kvalitních přírodních surovin cestou “za studena”. Neobsahují syntetické parfémy ani barvy.

 

… jsou rozdělena do dvou výrobních řad, bylinkové a kořeněné. Základní mýdlo je bez přírodního konzervantu, aroma olejů iP1080904 přídavku bylinek či koření. Je vhodné pro všechny typy pleti, včetně dětské a velmi citlivé. 

 Ostatní mýdla obsahují macerát (výluh) z bylinek a jemnou drť bylinek nebo jemně mleté koření. Všechna mýdla krásně pění, po namydlení vytváří  nádhernou pěnu krémového cP1080902harakteru. Jsou jemně přetučnělá, což znamená, že obsahují asi 5 % nezmýdelnitelných olejů, které pleť báječně vyživí,  hydratují a zjemní.  Všechny bylinky a koření mají v mýdlech svůj význam a jsou určena na konkrétní typ pleti podle svých účinků, které jsou podpořeny  ještě přidáním 100% přírodních esenciálních aroma olejů, které příjemně a jemně voní.

   Přírodní mýdla nejsou určená k navonění šatníku nebo prádla v zásuvkách. Jsou určena ke každodenní spotřebě jak na mytí rukou, obličeje  a celého těla. V mé domácnosti nenajdete jiné než přírodní mýdlo. Já osobně čisté mýdlo používám i na ruční praní a mýdlovou drť ke koupelím a dokonce jsem objevila, že kachličky a umývadla velmi oceňují umytí mýdlovým roztokem. 

 Krém na ruce už nemám v zásobě, protože už ho jednoduše nepotřebuji. Pokožku rukou mám krásně vláčnou a doby, kdy jsem krém na ruce musela používat po každém umytí rukou průmyslově vyráběným tekutým mýdlem nebo po mytí nádobí, jsou nenávratně pryč. 

 Mýdla jsou vyrobena ručně a než se dostanou na vaši mýdlenku, projdou mnohokrát našima rukama ať při samotné výrobě, zdobení nebo balení.  Vyrábíme je s láskou a pevnou vírou, že budou zklidňovat vaši citlivou pleť, pomáhat v boji s akné nebo prostě jen pP1080900řinášet vaší pokožce příjemný pocit čistoty, hydratace a jemnosti.

 • K výrobě používáme olivový, kokosový a palmový olej
 • 100% přírodní esenciální aroma oleje
 • přírodní konzervant – extrakt z rozmarýnu
 • bylinky a koření
 • čerstvě nadojené kozí mléko
 • veškeré suroviny mají bezpečnostní listy nebo atesty
 • nepoužíváme živočišné produkty kromě kozího mléka

                                                                                                       s láskou Rozmarýnka